O nás

Kdo jsme?

Kamarádky

Jsme dvě kamarádky a kolegyně z (bývalé) práce, projekťačka Ája a analytička Andy. 

Vše začalo na naší společné dovolené v Řecku. Cíl byl jasný, odpočinout si od běžného shonu a přečíst tolik knížek, kolik půjde.

S nabušenými kufry plnými knih jsme se vydaly za dobrodružstvím krásného Rhodosu.

Knižní apokalypsa

Už první den jsme narazily na problém. Všechny knihy plné písku, polité od koktejlů, zvlněné slanou vodou, hotová knižní apokalypsa. Ani jedna nechtěla být viníkem nějaké nehody s knihou té druhé, a ani vlastní knížky jsme si nechtěly na dovolené úplně zničit. A tak vznikla myšlenka Knihobalu, který by všem těmto problémům zamezil.

Projely jsme internety, a ano, obaly na knihy už existují, jen se nám žádný designově nelíbil, a tak se zrodil plán na náš vlastní obal, který bude nejen funkční, ale také krásný.

Děláme výzkum

Ani jedna jsme neměly příliš zkušeností s šitím, takže jsme si půjčily stroj, obešly nespočet krámů s látkami, dostaly nespočet rad o materiálech, designu a způsobech šití a daly se do práce. Zkoušely jsme, šily a šily, až byl Knihobal vyladěný přesně podle našich představ. To si přece nemůžeme nechat jen pro sebe! Chtěly jsme Knihobal ukázat světu a dopřát ochranu knih i ostatním čtenářům.

Samy to nezvládneme

Bohužel naše časové ani prostorové kapacity neumožňovaly začít šít obaly pro zákazníky samy, a tak se zrodila myšlenka na spolupráci s chráněnou dílnou. Prosaz byl jasná volba. Už první „zkušební“ obaly byly ušity krásně, profesionálně a přesně podle našich představ. Navíc všichni v dílně jsou moc milí a šikovní, nebylo co dál řešit a od té doby jsme nerozluční parťáci.

Náš cíl

Chceme dělat krásné funkční výrobky, které nám i vám, našim zákazníkům, vykouzlí úsměv na tváři a příliš nezatěžují naši přírodu.

Za Knihobal,

Andy a Ája

 

Otevřít fotku

Zpět do obchodu